מה זה ניהול וניטור IT לעסקים?

ככל שהעולם הופך טכנולוגי יותר, כך הופכת טכנולוגית המידע להיות ציר מרכזי עליו נשענות חברות, ארגונים ועסקים. איך אפשר לשמור ולמקסם את יעילות המשאב החשוב ביותר להתנהלות תקינה ומזעור תקלות 

תחילה יש להבין מהו ה IT

ראשי התיבות של טכנולוגית מידע (Information Technology) חובקים בחובם למעשה עולם שלם שבו מתנהלת כל התקשורת שעוברת בארגון, או בחברה. שימוש בכלים טכנולוגיים כמו מחשב, סלולרי, ניידים, מידע שנקלט, עיבוד המידע והוצאת מידע – כל אלה הם בתחום ה IT. 

ללא ה IT אין לארגון כמעט אפשרות לשלוט ולעקוב בצורה מסודרת אחרי כל האינפורמציה בארגון, ובוודאי לא לאתר תקלות ולמנוע אותן. הדבר נכון לעסקים קטנים ואף יותר מכך, לארגונים וחברות גדולות שהאינפורמציה והתקשורת שבהן רבה וגדולה.

ניטור וניהול IT

לאחר שמבינים כי תנועת המידע הזורמת בארגון היא עצומה, קל להבין שתקלות עלולות לצוץ ולהפתיע את המערכות. כדי למנוע תקלות מהותיות שיש להן השלכות לטווח הארוך, מערכות הניטור והניהול מקדימות ועוברות על המערכות בלי סוף כדי לאתר ולתקן את הכשל עוד לפני שנגרמת התקלה. 

מערכות הניטור וניהול מותקנות בדרך כלל על שרתי החברה וסורקות אותם באופן רציף בכל נקודה ונקודה. במקרה שזוהה באג, או בעיה, המערכת מדווחת והבעיה מטופלת ומתוקנת מראש. 

כמה זה עולה לנו?

השאלה החשובה יותר היא כמה זה חוסך. למעט העובדה ששום עובד לא היה מסוגל לבצע את העבודה שעושות מערכות הניטור והניהול, הן מונעות מקרים של השבתת עובדים והפסקת פעילות, וכך הארגון ממשיך בעבודתו, בעוד המערכת מבצעת את בדיקותיה. במקרה שאותרה תקלה היא אינה הופכת לקריסה במקרה חירום, אלא מטופלת בהתאם, עוד טרם קרה נזק משמעותי.

אולי יעניין אותך גם ניטור שרתים